Bílá zima
Píše se začátek roku 2005 a mě opět posedla touha podělit se o pár zážitků ze života psovstva a člověčstva. A protože po nemastném počasí konce roku minulého a částečně i půli měsíce prvého roku tohoto zavítala konečně do našich končin Paní zima, budou to povídání do značné míry ovlivněná právě touto skutečností.
V půli ledna napadl sníh a to tak, že pořádně. Všechno pokryla duchna ze sněhové záplavy, hnědá barva blátivé přírody se zaskvěla zářivě bílou a procházky se změnily z někdy až nepříjemné povinnosti na činnost povznášející a radostnou. A to nemluvím jenom o sobě i Bekky byla, jako každoročně, ze sněhu a umrzlého pevna v sedmém nebi a vychutnávala si krtkování v závějích a probíhačky v hlubokém sněhu. Nožička už jí dělá úplnou dobrotu a tak jsme se mohli vrátit k procházkám bez vodítka, pěkně navolno. Košík na papule bere jako samozřejmost. Naše teritorium je nezměněno, pravidlem je trasa pod "čésádé" ke trati, okolo Borovčáku a podle lesa přes silnici, k zahrádkám a okolo "Koštíře" domů. A právě na této trase mě napadlo, když jsem viděl, jak Bekky s nosem u země sleduje zvířecí chodníčky a já zahlédnul na dálku i pár srnek (Bekky jsem odsměroval na druhou stranu), že to ta zvířátka asi nemají zrovna moc lehké a že my doma máme ve sklepě nějaká ta unavenější jablíčka z loňské úrody ... A příští procházku jsem měl už baťoh s dobrotama na zádech. Vyhlídnul jsem si jeden smrček na kraji lesa a všechna jablíčka, pár mrkví a nějaký košťál od čínského zelí (všechna to zelenina zakoupená v obchodě) jsem pěkně naaranžoval pod jeho větve. Jen si dejte do nosu, lesní obyvatelé !  A taky, že dali, zavítali jsme tam až obden a podle stop jsem mohl vidět, že párty to byla určitě vícehlavá, jablíčka byla pryč, jenom mrkve a zelí bylo netknuté ... že by zvířátka věděla něco, co my ne ?  No nic. Z baťohu na zádech jsem opět doplnil jablečnou nabídku.
Co vám budu povídat, chodíme takhle teď s Bekkynkou k našemu smrčku  pravidelně nepravidelně, já s baťohem a Bekky s čichací zvědavostí a zvířátka nás zatím ani jednou nezklamala. Jenom ty mrkve a to zelí je tam pořád ...